" /> İzinsiz şarkı kullanımına 15 bin lira tazminat | Tanıtım Haber

 • DOLAR
  5,3343
  % 0,27
 • EURO
  6,0986
  % 0,31
 • ALTIN
  209,5348
  % 0,71
 • BIST
  93.616,45
  % 0,34
İzinsiz şarkı kullanımına 15 bin lira tazminat

İzinsiz şarkı kullanımına 15 bin lira tazminat

Müzisyen Barış Manço’nun ’40 yıl’ isimli şarkısını izinsiz kullanan iki şirket 15 bin lira ödemeye mahkum edildi. Sabah’tan Ali Oktay’ın haberine göre Manço’nun şarkılarının hak sahibi Müzikotek ile Emre Grafson, ’40 yıl’ isimli şarkının izinsiz kullanılması üzerine harekete geçti. Şarkıyı telefonda bekleme müziği yapan Evimiz Dekorasyon İnternet Hizmetleri ile T Bilgi Teknolojileri Kaynak ve Hizmet Yönetimi A.Ş.’ye tazminat davası açıldı. Müziği kullandığını kabul […]

Müzisyen Barış Manço’nun ’40 yıl’ isimli şarkısını izinsiz kullanan iki şirket 15 bin lira ödemeye mahkum edildi.

Sabah’tan Ali Oktay’ın haberine göre Manço’nun şarkılarının hak sahibi Müzikotek ile Emre Grafson, ’40 yıl’ isimli şarkının izinsiz kullanılması üzerine harekete geçti.

Şarkıyı telefonda bekleme müziği yapan Evimiz Dekorasyon İnternet Hizmetleri ile T Bilgi Teknolojileri Kaynak ve Hizmet Yönetimi A.Ş.’ye tazminat davası açıldı.

Müziği kullandığını kabul eden Evimiz Dekorasyon’un avukatı, kendilerinin sorumlu olmadığını iddia ederek şu savunmayı yaptı: “Eserin nasıl ve ne şekilde kullanıldığı ispata muhtaçtır. Eserin kullanımında müvekkil şirketin herhangi bir bilgisi ve dahli yoktur.”

Diğer davalı T Bilgi Teknolojileri ise Evimiz Dekorasyon’a çağrı merkezi hizmeti verdiklerini belirterek, “Müzik eserinin izinsiz kullanımı söz konusu değildir. Dava reddedilsin” görüşünü bildirdi.

Davanın geçen hafta karar duruşması görüldü.

Mahkeme, iki davalı şirketin 15 bin lira maddi tazminatı müştereken ödemesine karar verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar